Bardakta Büyük Britanya

2.400₺ Toplandı

43 Destekçi
Hedef: 15.000₺

Hakkında

Merhaba dostlar! Ben Berk Armağan. İstanbul Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği okuyorum (bilmeyenler için). Gezme tutkumu önündeki en büyük engellerden birisi olan parasızlığı; fikrim, yeteneğim ve cesaretimi harmanlayarak ortaya attığım ‘seyyahart’ fikriyle şu ana kadar pek çok yer gezdim. Nicel belirtmek gerekirse 21 ülke 46 şehir. ‘seyyahart’ fikrinden önce hiç yurtdışı görmemişken hatta 2.5 yıl öncesinde İstanbul dışına bile çıkmamışken hayallerimi gerçekleştiriyor olmak Maslow’un hiyerarşisinin zirvesini yaşamak gibi (kendini gerçekleştirme). Bu fikrin; isteğim, istikrarım, üreticiliğim ve biraz da şans sayesinde bu noktalara geldiğini açık yüreklilikle söyleyebilirim. Başlangıçta bu noktaya geleceğimi düşünmüyordum açıkçası. Her yaptığım geziden sonra yaptıklarım, ürettiklerim, popüler sosyal mecralarda, gazetelerde haber oldu ve fikrim ulusal ve uluslararası çapta ilgi gördü (seyyahart.com/basin). Ama ‘seyyahart’ büyüdükçe, adımlarımı ve vizyonumu daha fazla geliştirdim. Bir adım attıktan sonra diğer adımı daha büyük atmayı hedefledim. Balkanlar ve Ukrayna ile başlayan ilk adımım, ikinci adımda Avrupa ve üçüncü adımda Japonya ile son buldu. Geçen günlerde de tesadüfen ‘Başka Türlü’ ekibi ile Ürdün’e gittim. Şimdiyse daha büyük bir adım atmanın hayalini kuruyorum. BÜYÜK BRİTANYA ve AVRUPA’NIN GEZMEDİĞİM KÖŞELERİ!

Temmuz’un ilk haftasında başlayacağım gezinin rotası şu şekilde:

Bardakta Büyük Britanya :
İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda
Silgimle Avrupa :
İrlanda, İspanya, Portekiz, Slovenya, Hırvatistan, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan

Bana bu noktada güzel işler çıkaracağıma dair güvenmenizi, inanmanızı bekliyorum. Benim kendime olan güvenim tam ve kafamda tam olmasa da neler yapacağım çoğunlukla belli. Kısıtlanıyor hissettiğimden her şeyin planlı olmasından pek haz etmiyorum. Tesadüfler ve sürprizler ortaya daha güzel yaşanmışlıklar ve çizimler ortaya çıkarıyor. Şu ana kadarki tüm gezilerimi bu şekilde yaptım.

Büyük Britanya’ya yaklaşık 1 ay ayırıp görülmesi gereken yerlerin çoğuna gidip kafamdakileri çizmek, sizinle paylaşmak istiyorum. Bunun sonrasında da Avrupa’nın gitmediğim köşelerine gitmek. Avrupa gezisinin bardaklarına bakarak az çok neler yapacağımı kestirebilirsiniz. Tabi bu sefer daha farklı, daha güzel olacak. Çünkü yaşadıklarımı Instagram’a ek olarak detaylı bir şekilde bloğumda ve YouTube kanalımda paylaşacağım.

‘’Ee sen bardak çizip satarak dünyayı gezmiyor muydun?’’

diyebilirsiniz. Bu planı gerçekleştirmek için önümde az bir süre var. Ve Bütçe olarak da yaklaşık 15.000 TL (yaklaşık 2.641 pound, 3.003 euro) paraya ihtiyacım var (döviz kurundan mütevellit). Bu paranın nereye gideceğini söyleyeyim: vize işlemlerine, 1 aylık Interrial biletine, uçak biletlerine, konaklamaya ve yeme-içme masraflarına gidecek (müze giriş ücretleri ve ekstraları da var). Bu kadar kısa sürede bu parayı toplamam mümkün değil. Uzun bir gezi olacağı konaklamayı hostellerde yapıp ulaşımı da otobüs ya da trenlerle yapmayı düşünüyorum (sadece çizime odaklanacağım için yolda otostopla ya da dışarıda kalmakla vakit kaybetmek istemiyorum). Bu adımımı gerçekleştirmek, dünyayı gezmemde bana katkı sağlamak ve seyyahart’ı daha üst boyutlara taşımama arkamda olmanız için sizden bütün samimiyetimle destek bekliyorum.

Vereceğiniz desteklere karşılık size özel sürprizler düşünüyorum. Destek tutarını toplar ve gezimi gerçekleştirirsem döndüğümde destek olanlara; bardak çizimi, seyyahart maskotunun stickerı, kendi tasarladığım bileklik ve tshirtler, workshoplar, gezi anılarımı dinlemek isteyenler için toplu buluşmalar gibi pek çok hediye ve etkinlik düşündüm.

Eğer belirtilen tutarı toplayamazsam diye alternatif planlarım var ama asıl hedefim bu. Umarım gerçek olur :D

Nasıl Yardım Edebilirim?

Seyyahart - Destek - 2017
Berk Armağan
Yapı Kredi
IBAN: TR41 0006 7010 0000 0046 5087 26

Destek Ol

Bu kadar yeri çizip sattığım bardaklar sayesinde gezdim. Her türlü desteğe açığım. Bardak istemiyorum ama ufakta olsa çorbada tuzumuz bulunsun derseniz işte hesap numaram.

Berk Armağan
Yapı Kredi
IBAN: TR41 0006 7010 0000 0046 5087 26